יום ראשון, 15 באפריל 2018

15/4/2018 - שינויי לו"ז לרגל יום הזיכרון ויום העצמאותהשבוע יחולו בימים רביעי וחמישי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ויום העצמאות והמועדון יהיה סגור בימים אלו.

ביום שלישי, ערב יום הזיכרון ניפגש כולנו לבצע את אימון הגיבורים "יפתח" לכבוד הנופלים.

נקיים שני אימונים בשעות 17:00-18:00 ו 18:00-19:00.


"יפתח"-  יפתח שרייר, בן 22 במותו, היה לוחם בצנחנים ונהרג בקרב סמוך לכפר מרון א-ראס בלבנון.

יפתח נולד וגדל בחיפה, למד בבית הספר 'חוגים' בעיר והיה מרכז שבט בצופים.  יפתח השאיר אחריו הורים, אח תאום, ואחים בוגרים יריב ויונת.

רוח ההתנדבות של יפתח תמיד בלטה כילד וכנער, חריצותו הייתה לשם דבר. בתקופת התיכון עבד בניקוי חדרי מדרגות, כשמרטף וכאחראי משמרת בדוכן פלאפל, אך מאידך לא הזניח את משימתו האישית כמרכז הצעירים בשבט "תדהר" ב"צופים", וציוניו בתיכון ובבגרויות היו לשם דבר. את לימודי הנהיגה מימן מכספו ומיאן לקחת כסף מההורים.
המשפחה היתה אצלו במקום הראשון מעל לכול. תמיד הקרין סביבו הרבה חום ונעימות.

כשהגיע מועד גיוסו, במרץ 2003, לא היה ספק שיפתח יתנדב לשרת בצנחנים. הוא עבר טירונות כלוחם המשיך לקורס מ"כים, סיימו בהצלחה ומשם הדרך לקורס קצינים הייתה מובנת מאליה. יפתח סיים בהצטיינות את קורס הקצינים בנובמבר 2004, והדרך לגדוד 101 הייתה פתוחה בפניו. בגדוד דרשו אותו, וכשקיבל מחלקה עם קשיים לידיו, לא שקט, הקדיש ימים ולילות והפך אותה למחלקה למופת.

כשפרצה מלחמת לבנון השנייה ביולי 2006, והגדוד עמד להיכנס ללבנון ההמולה הייתה גדולה. יפתח לקח פסק זמן, כינס את המחלקה של המסייעת ודיבר איתם על המלחמה שעתידה לפרוץ, יפתח דיבר איתם על ציונות ועל הקרבה ואמר: "המלחמה תהייה קשה, המראות גם כן, אך אנו צודקים במשימתנו, אנו מגינים על המדינה, הבית והמשפחות.", ואז חייליו מספרים שאמר: "אם עלי למות למען המדינה אני גאה למות לצדכם". וכך היה, יפתח היה הקצין הראשון מגדוד 101 שנפל בכפר מרון א-ראס ביום א' באב תשס"ו(26.7.2006). בן עשרים-ואחת היה בנופלו.

מתוך דברים של יפתח כמפקד מחלקה למחלקתו בסיום מסלול אוגוסט 2005:

"כשקיבלתי אתכם ראיתי את היופי הפנימי של כל אחד מכם, כל אחד, כל לוחם בדרכו רצה לבוא ולהצליח בכל משימה שתינתן לו גם אם היא הקטנה שבמשימות.

אני גאה בכם על הדרך שעשיתם את שעשיתם. זה לא מובן לכולם שאדם אשר היה חופשי לפני הצבא ועשה את כל שרצה, התגייס למסגרת כזו נוקשה וכזו דורשת של חוקים ומעשים - על זה אני גאה.

אני גאה במחלקה המגובשת שנוצרה והראתה נכונות תמיד להיות ביחד.
"אני גאה במחלקה שרואה את טובת המחלקה ביחד מאשר בנפרד.

אני גאה לראות איך כל אחד מכם התפתח בצורה כזו ואחרת למי שהוא עכשיו... סיימנו את המסלול עם הרבה עוצמה והרבה חוזק מחלקתי, אם פגעתי במישהו שלא במכוון, או אם עשיתי משהו שאינו מוסרי ומציאותי אני מתנצל ומבקש את סליחתכם, אך אל תשכחו: הדבר החשוב ביותר בצבא ובחיים בכלל זה להיות 'אדם', תמיד חינכתי אתכם להיות מוסריים, אדיבים וישרים לכל אדם באשר הוא וכאן הוא סוד ההצלחה שלכם...".

האימון לזכרו:

30 דקות AMRAP של:

400 מטר ריצה עם פלטה 20\10 ק"ג

50 כפיפות בטן

50 הנפות קטלבל אמריקאיות 32\24 ק"ג

אין תגובות:

פרסום תגובה